Login

4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie "piwnic" plebanii w Zabełczu. Uroczystości przewodniczyli ksiądz proboszcz Eugeniusz Mrożek oraz ksiądz prałat Stanisław Świderski, którzy dokonali poświęcenia odremontowanych pomieszczeń, jak również Przewodnicząca Zarządu Osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny, która przedstawiła kolejne etapy wykonanych prac. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy dzielnicy oraz zaproszeni goście wiceprezydent Jerzy Gwiżdż i dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska.

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż nie ukrywał zaskoczenia wywołanego rozmiarem wykonanych prac. Wszystko zostało zrobione w "czynie społecznym". Mieszkańcy Zabełcza nie mieli swojej świetlicy, w której mogliby się swobodnie spotykać, spędzać razem czas ucząc się i bawiąc.
Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowie jednego z mieszkańców, dzięki przychylności proboszcza zabełeckiej parafii oraz chętnym do pracy w czasie remontu - powstały piękne pomieszczenia. Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż stwierdził, że jak widzi radosne dzieciaki - to widzi promyczki nadziei, które dodają sił do dalszej pracy. Przekazał również aniołka, który wręczony zostanie zwycięzcy konkursu na nazwę dla zabełeckich piwnic na plebanii.
W pracach remontowych uczestniczyli: Bogumiła Kałużny, Józef Waśko, Marcin Noga, Henryk Noga, Małgorzata Belska, Renata Ramza, Urszula Chowaniec, Wojciech Wasilewski, Piotr Baran, Józef Kałużny, Witek Waśko i Łukasz Belski.

Źródło: http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/9877

Początek strony
Osiedle Zabełcze