Login

Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej nr 6 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbył się międzyszkolny konkurs propagujący bezpieczeństwo na drodze i wokół niej. Uczniowie sądeckich podstawówek rywalizowali, rozwiązując testy, krzyżówki i wiele innych zadań.

W tym roku już po raz ósmy uczniowie i nauczyciele sądeckich podstawówek spotkali się w Szkole Podstawowej nr 6. Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn uczniów kl. I-III.
  -Dzieci dzielnie rozwiązywały test, układały znaki drogowe z puzzli, rozwiązywały krzyżówkę, kolorowały znaki drogowe, odpowiadały na pytania i działały praktycznie z zakresu pierwszej pomocy. Wszystkie działania odbywały się pod bacznym okiem szanownego jury: przedstawicieli Straży Miejskiej i Policji. W tym roku zaszczyciła nas swoją obecnością pani inspektor z Wydziału Edukacji Halina Wiśniowska. Walka była wyrównana, a na najlepszych czekały puchary ufundowane przez panią dyrektor "szóstki", książki, każdy uczeń otrzymał słodycze, odblaski i dyplom - mówi Urszula Chowaniec, która zorganizował i przeprowadziła konkurs.
Jury oceniło wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczniów.I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20, II zajęli gospodarze, a III uczniowie z "jedenastki".
Słodki poczęstunek dla uczestników zapewniła Piekarnia "Nika" z Zabełcza.

(JB)
Fot. Urszula Chowaniec

Źródło: http://www.sadeczanin.info/kultura-i-edukacja,11/jestem-bezpieczny-na-drodze-8-edycja-konkursu,53424

Początek strony
Osiedle Zabełcze