Login

Bogumiła Kałużny jednym głosem wygrała z Elżbietą Chowaniec wybory na przewodniczącą Zarządu Osiedla Zabełcze w Nowym Sączu. Wynik głosowania 96 do 95. Chowańcowa pożegnała się z funkcją po blisko 20 latach rządzenia Zabełczem.

Takiej frekwencji, jak w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 6  nie było jeszcze nigdy na zebraniu osiedlowym w Zabełczu. Zabrakło krzeseł.
Zebranie prowadził wiceprzewodniczący Rady Miasta Stefan Chomoncik, trwało trzy godziny (od 17 do 20), ale mieszkańcy wytrwali do końca. Na początek Elżbieta Chowaniec złożyła sprawozdanie z pracy zarządu osiedla w minionej kadencji. Wymieniła całą listę dokonań, od nowych lamp przez letnią akcję "Bezpieczne wakacje" dla dzieci z osiedla, po metry wylanego asfaltu, szczególnie koło salonu peugeota.
Jej konkurentka Bogumiła Kałużny, w swoim wystąpieniu, nieśmiało przypomniała, że i ona ma udział w sukcesach samorządu osiedlowego, gdyż przez pół jego kadencji była radną miejską.
Po przegranej Chowańcowej kandydowania do 7-osobowej rady osiedla odmówili jej zwolennicy. Cała szóstka nowych członków zarządu to ludzie zgłoszeni przez Kałużną, co wskazuje na silną polaryzację elit Zabełcza.
Elżbieta Chowaniec pożegnała się z funkcją szefowej osiedla po blisko 20 latach kierowania Zabełczem, od 4 kadencji jest radną Nowego Sącza (ostatnicih wyborach zdobyła mandat z listy prezydenta Ryszarda Nowaka).
- Jestem zadowolona, że przyszło tak wielu mieszkańców na to zebranie. Widać, że interesuje ich los osiedla. Żegnam się z funkcją po wielu latach pracy. Myślę, że nie były one bezowocne - powiedziała naszemu portalowi Elżbieta Chowaniec. - O mojej przegranej zaważył jeden głos. Nie uważam więc, że przegrana jest porażką. Nadal będę zajmować się sprawami osiedla. Zawsze byłam z ludźmi, jestem i będę - dodała.
Bogumiła Kałużny była radną miejską w poprzedniej kadencji (zastąpiła wtedy w radzie Jerzego Gwiżdża, gdy został wiceprezydentem). Do emerytury pani Bogumiła pracowała w administracji szkoły, w której odbyło się zebranie osiedlowe.
Należy przypomnieć, że 4 lata temu Elżbieta Chowaniec też przegrała wybory na przewodniczącego zarządu osiedla, ale w trakcie kadencji jej zwolennicy doprowadzili do jego odwołania. I pani Elżbieta w glorii zbawcy wróciła na prestiżowy urząd, gdyż to ważna, "przemysłowa" dzielnica Nowego Sącza, dzie wiele się dzieje. Ostatnio pod Górą Zabełecką wyrosło Miasteczko Multimedialne, które prawdopodobnie będzie mieć za sąsiada regionalną sortownię odpadów, o co jest cała wojna i co prawdopodobnie zaważyło na wynikach wyborów zarządu osiedla.  - To było starcie dwóch silnych osobowości. Obie panie: Kałużny i Chowaniec to twardzi gracze, mam nadzieję, że dobrze będzie się nam układała współpraca - komentował radny Grzegorz Fecko z sąsiedniej Przetakówki, który był na zebraniu w Zabełczu w roli obserwatora, tak samo jak radny Mieczysław Gwiżdż, szef zarządu osiedla Barskie.

(HSZ), (ALF)
Fot. grzegorzfecko.pl

Na zdjęciach nowa przewodnicząca zarządu osiedle Zabełcze Bogumiła Kałużny i uczestnicy zebrania osiedlowego w SP nr 6.

Źródło: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/sensacja-w-zabelczu-chowaniec-przegrala-z-kaluzna,38921

pobierz...

Początek strony
Osiedle Zabełcze