Login

Na sądeckim osiedlu Zabełcze odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami w ramach akcji "Twój Biznes na moim osiedlu".

11 grudnia w świetlicy plebanii Parafii Matki Bożej Częstochowskiej odbyło się spotkanie Zarządu Osiedla Zabełcze z lokalnymi przedsiębiorcami pn. "Twój BIZNES na moim osiedlu".

Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej nr 6 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbył się międzyszkolny konkurs propagujący bezpieczeństwo na drodze i wokół niej. Uczniowie sądeckich podstawówek rywalizowali, rozwiązując testy, krzyżówki i wiele innych zadań.

Wystarczyły trzy tygodnie aby zrealizować pomysł jednego z mieszkańców osiedla Zabełcze w Nowym Sączu. Na forum internetowym dzielnicy zaproponował stworzenie miejsca spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomysł podchwyciła przewodnicząca osiedla, miejsce dał ksiądz proboszcz miejscowej parafii, a adaptacją pomieszczeń zajęli mieszkańcy.

4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie "piwnic" plebanii w Zabełczu. Uroczystości przewodniczyli ksiądz proboszcz Eugeniusz Mrożek oraz ksiądz prałat Stanisław Świderski, którzy dokonali poświęcenia odremontowanych pomieszczeń, jak również Przewodnicząca Zarządu Osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny, która przedstawiła kolejne etapy wykonanych prac. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy dzielnicy oraz zaproszeni goście wiceprezydent Jerzy Gwiżdż i dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska.

W kilku parafiach na Sądecczyźnie dokonano zmiany proboszczów i administratorów. Znaleźli się wśród nich zarówno wikariusze, jak również duszpasterze przeniesieni z innych parafii.

Uroczysta msza święta koncelebrowana przez prałata Stanisława Świderskiego, prałata Mariana Stępnia i księdza Stanisława Matyaszka sprawowana była w intencji Parafii oraz błogosławieństwa dla odchodzącego na zasłużoną emeryturę księdza proboszcza.

Początek strony
Osiedle Zabełcze