Login

Piknik parafialny

 

Zarząd Osiedla Zabełcze z przewodniczącą Bogumiłą Kałużny zaprosił seniorów z tej dzielnicy na doroczne spotkanie (13 stycznia). Seniorzy spotkali się w gmachu Miasteczka Multimedialnego, obejrzeli pełne uroku jasełka i złożyli sobie noworoczne życzenia. W spotkaniu wziął udział zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

Spotkanie Seniorów

Zastępca prezydenta podkreślił, że rok 2018 jest rokiem ważnym nie tylko ze względu na wybory samorządowe, ale przede wszystkim z powodu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Jerzy Gwiżdż wskazał na to, że nasi przodkowie w chwili szczególnej potrafili stanąć na wysokości zadania.

- Nawiązujemy w swoich myślach do postawy nas wszystkich, Polaków, w czasie, który był trudny, a który wymagał jedności – mówił Jerzy Gwiżdż. - My także dzisiaj żyjemy tak, że otaczają nas sytuacje, w których nawiązując do dzisiejszych jasełek - czasem anioł milczy, a diabeł śpiewa kolędy – spuentował zastępca prezydenta, a na zakończenie dodał: - Bardzo bym chciał, żeby to miasto w stulecie odzyskania niepodległości przybrało biało-czerwone barwy. Żebyśmy poczuli się Polakami, których łączą te wartości, które zespoliły naród w 1918 roku.

"Zrozumienia młodych i ze strony młodych"

W spotkaniu udział wzięli seniorzy z Zabełcza, organizatorzy z Zarządu Osiedla z Bogumiła Kałużny na czele i liczni goście, wśród których znaleźli się księża z zabełeckiej parafii z proboszczem Eguniuszem Mrożkiem (przed spotkaniem odbyła się w tamtejszym kościele msza święta) oraz przedstawiciele władz z z zastępcą prezydenta Jerzym Gwiżdżem, przewodniczącym Rady Miasta Januszem Kwiatkowskim, radną Elżbietą Chowaniec i dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Dorotą Goławską. Zebrani obejrzeli pełne uroku i humoru jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, podopiecznych dyrektor Haliny Stanek, a mali aktorzy otrzymali w nagrodę słodycze i owoce.

Zastępca prezydenta podkreślił, że człowiek od poczęcia do śmierci znaczy tyle samo bez względu na to, kim jest. Przekonywał, że ludzie w wieku senioralnym powinni umieć przekazać swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Jerzy Gwiżdż życzył zebranym zrozumienia ze strony młodych, ale także zrozumienia młodszych, a także uśmiechu i powodów ku temu. Podzielił się także z zebranymi myślami ogólniejszej natury, dotyczącymi sporu o istotę dziecka poczętego.

- Nie ma nic gorszego, jak określenie człowieka rzeczą bezrozumną i bezduszną, I oczywistą rzeczą jest, że tego rodzaju postawy musimy odrzucać, a skupiać się w jedności wobec tego, co jest dobre i budujące. Po to, żeby rzeczywiście nastąpiła w Polsce w roku 2018 także dobra zmiana. Tu nie chodzi o to, czy będzie, czy nie będzie pięćset plus, czy będzie, czy nie będzie pięćset plus dla seniorów i domy dla dzieci. Chodzi o to przede wszystkim, na jakich to będzie oparte wartościach – podsumował Jerzy Gwiżdż.

"Nie czekajmy na dzień szczęśliwy"

- Czuję się w tej dzielnicy i w tej parafii jak u siebie w domu – przekonywał przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski. - Chciałbym państwu życzyć, żeby w tym nowym roku Pan Bóg błogosławił państwu wszędzie w życiu rodzinnym i dał dużo zdrowia – życzył przewodniczący, a radna Elżbieta Chowaniec dodała: - Uśmiechajmy się, bo każdy dzień jest dla nas ważny, a żaden nie powróci. Nie czekajmy na dzień szczęśliwy, bo szczęśliwa może być każda chwila – zakończyła Elżbieta Chowaniec.

- Cieszę się, że jesteście – mówiła Bogumiła Kałużny do seniorów. - Że was młodzi przywieźli, a ci zdrowsi i silniejsi przywędrowali sami. Do tych życzeń, które już usłyszeliście, dołączam życzenia pokoju i spokoju, przede wszystkim spokoju wewnętrznego. Jeśli dzień zaczynamy od modlitwy, to wszystko układa się nam bardzo dobrze – podkreśliła przewodnicząca zarządu.

O bożonarodzeniowy nastrój zadbały nie tylko dzieci z "szóstki", ale i kapela lachowska. Zabełcze po raz kolejny udowadnia, że jest jedną wielką rodziną.

Źródło: UMNS, http://www.nowysacz.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Projektowanie strojów - Warsztaty
 • Dzień dziecka

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze