Drukuj
Odsłony: 1929

 

Przedstawieniem jasełkowym uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 rozpoczęło się tradycyjne spotkanie opłatkowe seniorów osiedla Zabełcze. Wszystkich przybyłych do Miasteczka Multimedialnego powitała przewodnicząca zarządu osiedla Bogumiła Kałużny, a noworoczne życzenia seniorom oraz ich rodzinom przekazał prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

Spotkanie opłatkowe seniorów- Dziękuję przede wszystkim za zaproszenie i bardzo się cieszę, że widzę państwa w dobrej kondycji, dobrej formie i dobrym zdrowiu, pomimo tak niskiej temperatury. Bycie seniorem to myślę zaszczyt i mobilizacja do tego, aby włączać się w życie lokalnej społeczności i parafii. Cieszę się, że państwo macie możliwość spotykania się i wspólnej realizacji wielu przedsięwzięć. Chcę także państwa zapewnić, że zawsze będą wspierał wszelkie działania, inicjatywy, które dotyczą właśnie seniorów - mówił prezydent Nowego Sącza. - Przy tak wyjątkowej okazji, państwu, waszym bliskim i rodzinom życzę wszystkiego co najlepsze w nowym 2017 roku i obyśmy mogli się spotkać w tym samym gronie już za rok podczas kolejnego opłatkowego spotkania na Zabełczu. Wszystkiego dobrego!

 Spotkanie opłatkowe seniorów

Przewodnicząca Bożena Jawor, składając noworoczne życzenia podziękowała za szczególną współpracę, która służy całej społeczności Zabełcza. - Zwracając się do wszystkich mieszkańców osiedla Zabełcza chcę powiedzieć, że na duże uznanie zasługuje wspaniała współpraca kościoła, szkoły i zarządu osiedla, a to oznacza dobry wpływ na najmłodsze pokolenie. A wiemy, że dzisiaj młodzi są dla nas najważniejsi. Wszystkim państwu, tym obecnym tutaj, ale również  dużo łask Bożych, zdrowia i tego, co życzę w tym roku wszystkim - żebyśmy byli dla siebie dobrzy, żebyśmy byli dla siebie lepsi. Jak każdy z nas się o to postara, to lepsze będzie nasze osiedle, nasz Nowy Sącz i nasza Polska - powiedziała przewodnicząca Bożena Jawor.

Podczas tradycyjnego opłatka nie brakowało wyjątkowych chwil. Towarzysząca uczestnikom noworocznego spotkania kapela Kruca Banda, odśpiewała uroczyste "sto lat" dla obchodzących w tym roku 95. urodziny seniorek Justyny Nowackiej i Genowefy Włodek. Gratulacje i życzenia długich lat życia w zdrowiu i pomyślności przekazał prezydent Ryszard Nowak.

Korzystając z obecności władz miasta, przewodnicząca zarządu osiedla Bogumiła Kałużny podziękowała prezydentowi Nowego Sącza i przewodniczącej Rady Miasta za wspieranie tych codziennych inicjatyw, realizowanych na osiedlu Zabełcze. W podziękowaniu, własnoręcznie namalowany obraz Ryszardowi Nowakowi wręczyła Alicja Sokólska-Wieloch, pracująca jako wolontariuszka w osiedlowej świetlicy. Przewodnicząca Bożena Jawor, proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zabełczu ks. Eugeniusz Mrożek oraz ks. prałat Stanisław Świderski otrzymali pamiątkowe rzeźby "Pro publico bono", autorstwa Franciszka Olszowskiego. 

Do wszystkich noworocznych życzeń dla mieszkańców dołączyli się również radna Elżbieta Chowaniec, obecna podczas spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Halina Stanek, a także dbający o bezpieczeństwo osiedla dzielnicowi - Wioletta Krzyżak ze Straży Miejskiej oraz asp. Grzegorz Pawlik z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.  

Noworoczne spotkanie seniorów osiedla zabełcze zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu członków zarządu: Ewa Zabrzeska, Małgorzata Belska, Renata Ramza, Łucja Smaga, Marian Obrzud i Urszula Chowaniec, a także wolontariusze: Małgorzata Dutka, Agnieszka Donabidowicz, Aleksandra Bartczak-Bargiel i Józef Kałużny.

Żródło: Urząd Miasta Nowego Sącza