Login

Piknik parafialny

 

Z inicjatywy Zarządu Osiedla Zabełcze w sądeckim Ratuszu odbyła się V Gala Biznesu.

V gala Biznesu

Spotkanie, w którym wziął udział zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, było okazją do podziękowań ze strony sądeckich osiedli dla lokalnych przedsiębiorców, osób i instytucji wpierających osiedlowe inicjatywy mieszkańców. Wydarzenie w sali ratuszowej rozpoczął kameralny koncert w wykonaniu nowosądeczanki, skrzypaczki Eweliny Listwan oraz akordeonisty Karola Grzeszczuka, a zakończył efektowny występ Violki Marcinkiewicz z zespołem.

Symboliczne upominki dla sądeckich przedsiębiorców wręczyła inicjatorka V Gali Biznesu, przewodnicząca zarządu osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny wraz z obecnymi podczas spotkania przewodniczącymi zarządów osiedli Biegonice, Helena, Przetakówka, Nawojowska i Kilińskiego. Podziękowania zostały przekazane również instytucjom i osobom, które w sposób szczególny włączały się w lokalne inicjatywy mieszkańców, a wśród nich: zastępcy prezydenta Nowego Sącza Jerzemu Gwiżdżowi, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorocie Goławskiej, a także duchowni z Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Zabełczu Proboszcz ks. Eugeniusz Mrożek oraz ks. Stanisław Świderski.

V gala Biznesu
V gala Biznesu
V gala Biznesu
V gala Biznesu
V gala Biznesu
V gala Biznesu

Tuż po wręczeniu podziękowań przed uczestnikami V Gali Biznesu wystąpiła Violka Marcinkiewicz wraz z zespołem, która wprowadziła gości spotkania w wyjątkowy klimat, śpiewając znane covery w języku polskim i angielskim. Za występ wokalny w sposób szczególny podziękował zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż podkreślił. - To było bardzo piękne. Byłem na dziesiątkach koncertów w tej sali ratuszowej i muszę Państwu powiedzieć, że to jest jeden z najpiękniejszych wieczorów, jaki tutaj miał miejsce - mówił Jerzy Gwiżdż. - Cieszę się, że ten czas wieczorny jest przepojony refleksją. Kiedy pani Ewelina Listwan zagrała dla nas na skrzypcach swój koncert, nasunęło mi się na myśl motto dzisiejszego spotkania, że nic dobrego nie powstanie, nic dobrego nie będzie się działo, jeśli człowiek nie dostroi się do drugiego człowieka. Każdy z nas ma przypisane swoje życiowe role, ale dobrze jest kiedy odgrywamy je na wspólnej scenie, dopasowani do siebie. 

Zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż podziękował wszystkim przedsiębiorcom za wspieranie wszelkich inicjatyw realizowanych na terenie całego miasta, ale także na każdym z osiedli osobno. Dodał, że jest to właśnie przejaw swoistego społecznego dopasowania, które powoduje, że wszyscy możemy działać w Nowym Sączu jak jedna, znakomicie współgrająca ze sobą orkiestra.

Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali jeszcze jedną, tym razem słodką niespodziankę. Z okazji V Gali Biznesu do sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza wjechał okolicznościowy tort, a jak podkreśliła przewodnicząca Bogumiła Kałużny, to również symbol, że takie spotkania dla przedstawicieli sądeckiego biznesu, a także osób i instytucji wspierających sądeckie osiedla, będą organizowane także w kolejnych latach.

TEKST: za Biurem Prasowym Urzędu Miasta Nowego Sącza

ZDJĘCIA: Piotr Droździk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Betlejemskie Światełko Pokoju
 • XXVI Nocny Bieg Mikołajkowy

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze