Login

Piknik parafialny

Wesoła Gromada rozpoczęła w tym roku przygotowanie do kolejnego już Nocnego Biegu Mikołajkowego z miesięcznym wyprzedzeniem. Jednym z zadań przedbiegowych był dobry uczynek na miarę dzieła Świętego Mikołaja. Dzieci podjęły decyzję o tym, że przeprowadzą w szkole zbiórkę używanych zabawek a następnie przekażą je dla dzieci z Ukrainy z Domu Samotnej Matki w Charkowie.

Zbiórka zabawek
Zbiórka zabawek
Zbiórka zabawek
Zbiórka zabawek

Dodatkowym zadaniem, które sobie zuchy wyznaczyły, było podzielenie się z kolegami i koleżankami z Ukrainy słodyczami. Słodkości pochodziły bezpośrednio od zuchów. Miały to być słodycze, z których zjedzenia świadomie zrezygnowali na rzecz naszej akcji. Dzieci napisały też listy i życzenia dla swoich rówieśników z Ukrainy.

Zadanie przedbiegowe zostało przygotowane. Kolejna paczka zorganizowana samodzielnie przez dzieci - dla dzieci, wysłana.

Zuchy przygotowane, oczekiwały już tylko na Świętego Mikołaja.

Bardzo dziekujemy tym, którzy przyłączyli sie do naszej akcji.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • NBM 2015
 • poszukiwanie pierścienia św. Kingi

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze