Login

Piknik parafialny

Zarząd Osiedla Zabełcze zorganizował 30 sierpnia na terenie wokół Świetlicy na Plebanii piknik dla dzieci i młodzieży będący podsumowaniem akcji BEZPIECZNE WAKACJE 2015.

Piknikowa zabawa odbywała się pod czujnym okiem policjantów oraz strażaków, którzy zaprosili do swoich wozów wszystkich śmiałków i zainteresowanych ich zawodem. Strażacy przygotowali dodatkowo ręczną hydronetkę a policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa związanych z powrotem do szkoły oraz o bezpiecznej drodze do niej, rozdając odblaski.

Piknik
Piknik
Piknik
Piknik
Piknik
Piknik

Zarząd Osiedla, na którego czele stoi Bogumiła Kałużny, przygotował gry i zabawy oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji. Były tory przeszkód z rzutem do celu, skakanie na piłce, malowanie i tworzenie własnych T-Shirt-ów, grupowe skakanie na sznurze. Były też tradycyjne już dmuchańce i FOTOBUDKA.

Piknik
Piknik
Piknik
Piknik
Piknik
Piknik

Piknik odwiedzili też motocykliści – m.in. właściciel FotoBudki Zdzisław Próchnicki, którzy narobili nie tylko charakterystycznego dla motorów wesołego huku ale i wywołali dodatkowe uśmiechy na twarzach dzieciaków, które przymierzały się do wymarzonych prawdopodobnie motorów.

Na uczestników pikniku oprócz atrakcji czekały również napoje, ciasta, słodycze, kiełbaski z grila.

Sponsorami pikniku byli: Firma bl system Łukasz Belski Diler Premium Marki Husqvarna, Kompostech (lody, woda), NOVA (kiełbasa, owoce), HD Studio Zdzisław Próchnicki,  Lewiatan (soczki, musztarda, keczup), Groszek (soczki), MPK, Sądeckie Wodociągi, Pani Ania (ciasto).

Dziękujemy też wolontariuszom: Paniom Ewie i Mariannie oraz Panom Józefowi, Robertowi i Marcinowi.

Tradycyjnie już zabawę zakończyliśmy refleksją, modlitwą i podziękowaniem pod Grotą Matki Boskiej. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi i Prałatowi za ich obecność na pikniku i modlitwę w czasie Apelu Jasnogórskiego.

Piknik
Piknik
Piknik

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Andrzejki w Świetlicy
 • W poszukiwaniu BŚP

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze