Login

Piknik parafialny

Mieszkańcy naszego osiedla ostatnią sobotę (25 lipca 2015 r.) spędzili na integracyjnej wycieczce do Muszyny i Krynicy.

Ze względu na rozpiętość wiekową uczestników wyprawy – od 5 do 84 lat oraz upalną pogodę wszystko, co działo się od wyjazdu do powrotu, było precyzyjnie zaplanowane i podzielone na grupy.

Aby przejazd do Muszyny i powrót z Krynicy nie były monotonne, przygotowane przez panią Małgosię śpiewniki dla wszystkich uczestników wycieczki, stały się zachętą do wspólnego śpiewu, któremu przewodniczył ks. Proboszcz Eugeniusz Mrożek.

Pierwszym punktem dla zabełeckich podróżników były ogrody sensoryczne w Muszynie. Młodsi zdobyli wieżę widokową dość szybko. Dla wszystkich był to jednak długi spacer, czas odpoczynku, czas ćwiczeń na siłowni na świeżym powietrzu. Młodsi bawili się w gry zespołowe.

Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015

Kolejnym punktem sobotniej wycieczki były otwarte 3 tygodnie temu muszyńskie Ogrody Biblijne – prawdziwa uczta duchowa a potem wspaniały obiad w Domu Wczasowym SZCZYT.

Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015

Z Muszyny przejechano pętlą popradzką do Krynicy, gdzie na wszystkich czekały kolejne niespodzianki – lody na krynickim deptaku oraz wyjazd na Górę Parkową.

Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015
Wycieczka lipiec 2015

Pomimo skwaru, w świetnych nastrojach młodsi uczestnicy wycieczki pomaszerowali z Góry Parkowej do Pijalni. Starsi natomiast, po odpoczynku na Górze Parkowej zjechali na dół kolejką.

Wszyscy uczestnicy wycieczki – w sumie 56 osób – syci i pełni wrażeń szczęśliwie powrócili do Zabełcza. Organizatorem tego wyjazdowego dnia była Przewodnicząca Zarządu Osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny, którą wsparły obecne na wyjeździe członkinie Zarządu oraz sponsorzy: Piekarnia Nika (rogale z czekoladą) oraz firma bl system Łukasz Belski.

Napisali o nas również: Urząd Miasta Nowego Sącza.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Dzień dziecka
 • Wielkanoc i wiosna na świetlicy

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze