Login

Piknik parafialny

Wakaje to czas wędrówek i takie też plany miały zuchy z Wesołej Gromady. Czasami jednak pogoda krzyżuje plany.

17 lipca zuchy miały wędrować po Beskidzie Sądeckim. Ze względu na poranną burzę oraz fatalną prognozę pogody dla Beskidu Sądeckiego przewodnik górski, który miał towarzyszyć Wesołej Gromadzie, zasugerował rezygnację z wędrówki w tym dniu. 

Zuchy jednak nie zostawiły plecaków ani przygotowanego suchego prowiantu. Piątek spedziły na wspólnej wędrówce po Nowym Sączu. Zawieszony został też Pierścień św. Kingi w naszej "zuchówce" oraz "bandera piracka", która towarzyszyła ostatniej imprezie biwakowej zorganizowanej na stawach w Starym Sączu.

poszukiwanie pierścienia św. Kingi
poszukiwanie pierścienia św. Kingi
poszukiwanie pierścienia św. Kingi
poszukiwanie pierścienia św. Kingi

Pierścień św. Kingi to nagroda przechodnia, która wręczana jest najlepszej gromadzie zuchowej w czasie starosądeckiej imprezy.

Wędrówka po Nowym Sączu, w upale i z plecakami pełnymi prowiantu okazała się świetną zaprawą przed wyjściem w góry. Zuchy już wiedzą czego nie należy pakować do plecaka oraz dowiedziały sie czego w tych plecakach zabrakło. 

Dzień spędzony wspólnie na ulicach Nowego Sącza, w kinie, na lodach oraz w chłodnej Piwnicy na Plebanii zaowocował także kolejnymi wyuczonymi piosenkami turystycznymi, które okażą się być potrzebne w czasie górskich wycieczek. 

Wakacyjna wędrówka zuchów
Wakacyjna wędrówka zuchów
Wakacyjna wędrówka zuchów
Wakacyjna wędrówka zuchów

Kolejna wyprawa zuchów już wkrótce. Prawdopodobnie 6 lub 7 sierpnia :-) - jeżeli tym razem pogoda pozwoli nam wejść na turystyczny szlak.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Betlejemskie Światełko Pokoju
 • XXVI Nocny Bieg Mikołajkowy

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze