Login

Piknik parafialny

W niedzielę 31 maja w Zabełczu bawiły się całe rodziny. Na piknik przygotowany przez Zarząd Osiedla Zabełcze na czele z Przewodniczącą Bogumiłą Kałużny zaproszone zostały nie tylko dzieci.

Na terenie przylegającym do Świetlicy na Plebanii powstał plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią, zamkiem, ze stanowiskami, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogli realizować i odkrywać swoje artystyczne talenty oraz uczyć się wykonywania wyrobów z wikliny. Można było też zagrać w piłkę nożną i krykieta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się foto-budka dzięki, której uczestnicy zabawy przenosili się w świat bajek i z ulubionymi bohaterami robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Dzień dzieckaDzień dzieckaDzień dziecka
Nie zabrakło lodów, słodyczy, ciast i ciasteczek, soczków, owoców oraz waty cukrowej. Było też tradycyjne już w Zabełczu PUDŁO SKARBÓW. Młodzież próbowała swoich sił w budowaniu z kartonów wieży Eiffla. 


Tegorocznymi sponsorami zabełeckiego Dnia Dziecka byli: bl system Łukasz Belski autoryzowany dealer firmy Husqvarna, Nova (wata cukrowa), Sądeckie Wodociągi (owoce), Pani Dorota Goławska (lody), Sklep GROSZEK w Galerii Szubryt (soczki), Leviatan (soczki, lizaki), Piekarnia Józef Nika (sernik), Darek Noga (słodycze), Zdzisław Próchnicki (foto-budka), Ryszard Strojny (kartony, tacki, baloniki, papier, worki), Pani Maria Jurkowska (ciasto).


Zarząd Osiedla wspierali w pracach organizacyjnych: Panie Marianna Kumor, Celina Lizoń i Bożena Obrzud oraz Panowie Józef Kałużny i Marcin Noga.


Podziękowania kierujemy też do Księdza Proboszcza Eugeniusza Mrożka za udostępnienie miejsca do wspólnej zabawy.

Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • XXVI Nocny Bieg Mikołajkowy
 • półmetek ferii

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze