Login

Piknik parafialny

W Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowowych wzięło udział 8 szkół z Nowego Sącza. Skład drużyn był mieszany: dwie dziewczynki i dwóch chłopców.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego - rozwiązywali testy pisemne. Zostali również poddani egzaminowi praktycznemu – jazda rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Kwalifikacje końcowe i awans do Turnieju BRD na szczeblu wojewódzkim a tym samym I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Sączu w składzie:

 

Dominik Kałużny kl. IV
Jakub Stąporek kl. VI
Joanna Stąporek kl. VI
Katarzyna Zając kl. VI

 

Organizatorami Turnieju byli Prezydent Miasta Nowego Sącza, Starosta Nowosądecki, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Automobilklub Podkarpacki, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych, Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Komenda Miejska Policji.

 

Uczniów z naszej szkoły przygotowała Pani mgr Urszula Chowaniec.

GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Wielkanoc i wiosna na świetlicy
 • Piknik parafialny

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze