Login

Piknik parafialny

Czy każdy może być Ambasadorem Przyjaźni? Czy każdy może być Hodowcą Kwiatów? To pytania, kóre nurtują w ostatnim czasie zuchy z zabełckiej Wesołej Gromady. Właśnie rozpoczął się cykl zbiórek, w czasie których dzieci będą próbowały znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Będą zastanawiały się nad tym jak ważnymi są pokój, zgoda i wzajemna pomoc. Dowiedzą się jak ważną jest troska o najbliższą okolicę. Wesoła Gromada - jako gromada WSZĘDOBYLSKA będzie śmiało realizowała cele, które wskazane zostały im w ramach zdobywania kolejnych sprawności.

Zbiórka - Ambasador PrzyjaźniZbiórka - Ambasador PrzyjaźniZbiórka - Ambasador PrzyjaźniZbiórka - Ambasador Przyjaźni

Cel pierwszy zrealizowany: zasadziliśmy wspólnie kwiaty koło świetlicy oraz przyozdobiliśmy, w ramach niespodzianki, drzwi wejściowe do Księdza Prałata. 

Cel drugi również osiągnięty: śmiało przemierzyliśmy lądy i różne kraje: Chiny, Afrykę, Irlandię, Wielką Brytanię, Włochy i Francję, poznaliśmy zwyczaje i kuchnię innych narodów. Wszystko po to, aby dotrzeć na własne zabełeckie podwórko i bawić się w zabawy, w które bawią się dzieci na całym świecie.

Cel trzeci ROZPOCZĘTY! W ramach realizacji sprawności Ambasador Przyjaźni zachęcamy wszystkich do udziału w zorganizowanej przez nas akcji. Chcemy przygotować paczki na Dzień Dziecka dla dzieci z Ukrainy, z Charkowa. W Charkowie, w zakonie Orionistek pracuje nasza Rodaczka. Ile razy jest w Polsce opowiada o biedzie i braku miłości, jakie dotykają dzieci znajdujące się pod ich opieką. Chcemy, aby te dzieci wiedziały, że myślimy o nich i aby choć na chwilę na ich twarzach zagościł uśmiech. Co włożymy do paczek? Wszystko to co uda się nam zgromadzić. Mogą to być zabawki, przybory szkolne, ubranka, artykuły dla niemowląt, butelki do karmienia, pampersy. Wszystko to, co potrzebne jest dzieciom i ich opiekunom w celu stworzenia jak najlepszych warunków rozwoju dzieciom z terenów doświadczonych w ostatnim czasie tragedią działań zbrojnych. To jest nasz cel - być Ambasadorem Przyjaźni i Pokoju. 

Wszystkich, którzy chcieliby nam w tym pomóc - serdecznie zapraszamy. Zainteresowanych prosimy o kontakt - 606 66-71-71. Paczki chcemy zapakować najpóźniej 22 maja - tak, aby w pierwszych dniach czerwca dotarły do naszych koleżanek i kolegów z Ukrainy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Zakończenie wakacji
 • Andrzejki w Świetlicy

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze