Login

Piknik parafialny

21 lutego w Piwnicach na Plebanii odbył się tradycyjny już zabełecki półmetek ferii zimowych. Impreza zorganizowana została przez Zarząd Osiedla Zabełcze w ramach akcji BEZPIECZNE FERIE. 

półmetek feriipółmetek feriipółmetek ferii

Dla dzieci przygotowano konkursy, zabawy, kiełbaski z grilla, gorącą herbatę, owoce i ciastka. Te ostatnie upieczone i przygotowane zostały przez Panie Marię i Celinę, którym serdecznie dziękujemy za serce okazane dzieciom.

Były zabawy, których jeszcze nie było a także takie, które dzieci uwielbiają i dopytują o kolejną możliwość brania w nich udziału. Zgodnie z zapowiedziami dla każdego, kto aktywnie brał udział w kolejnych konkursach przewidziano nagrodę niespodziankę, którą losowano ze "skrzyni skarbów". Wyłonieni zostali też zwycięzcy poszczególnych konkurencji. 

Półmetek ferii zimowychpółmetek feriipółmetek ferii

Tradycyjnie zabawie przyglądał się Ksiądz Proboszcz, który podziwiał umiejętności artystyczne dzieci, w ramach konkursu - Malowanie na śniegu. Sensacyjne okazało się "Lepienie bałwana". Jak się okazuje - dla chcącego nie ma nic trudnego!

półmetek feriipółmetek feriipółmetek ferii

półmetek feriipółmetek feriipółmetek ferii

Organizacja takich spotkań to oczywiście spory udział sponsorów. Dziękujemy: Piekarni NIKA, Spółce NOVA, firmie bl system Łukasz Belski. Bardzo dziękujemy młodzieży i dorosłym, którzy włączyli się w realizację imprezy poświecając swój czas w ramach wolontariatu! Podziękowania dla Pań Celinki i Halinki oraz Pana Józka! Dziękujemy Agnieszce, Kubie i Zespołowi Malującemu Twarze!

Piszą też o nas na stronie Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Międzyosiedlowy Turniej Piłki Nożnej
 • Zakończenie wakacji

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze