Login

Piknik parafialny

W sobotnie przedpołudnie 24 stycznia odbyło się w naszej świetlicy na plebanii radosne spotkanie. Gościły u nas rodziny z osiedli Przetakówka, Kochanowskiego i Zabełcza.

Organizacja Samaritan`s Purse działająca przy Kościele Zielonoświątkowym obdarowuje dzieci w 140 krajach świata. 

Do naszej świetlicy z paczkami przygotowanymi przez rodziny z Niemiec zawitała Pani Iwona Sokołowska-Sromek, która na naszym terenie jest koordynatorem "Gwiazdkowej Niespodzianki"

W roku ubiegłym nasze dzieciaki z czterech rodzin otrzymały prezenty w czasie ogólno miejskiego spotkania w Szkole Podstawowej Nr 20.

Tym razem Stowarzyszenie postanowiło zadbać o większą integrację sąsiadujących ze sobą Osiedli i w przyjaznym klimacie przekazać dzieciakom przygotowane paczki.

gwiazdkowa niespodzianka
gwiazdkowa niespodzianka
gwiazdkowa niespodzianka

Zarząd Osiedla zadbał nie tylko o suto zastawiony stół, ale i szczególny klimat. Włączyli się również Przewodniczący Zarządu Przetakówka i Kochanowskiego. Smakowite pączki w wykonaniu Pani Celinki Lizoń i chrust wykonany przez Panią Marysię Jurkowską zdominowały resztę smakołyków znajdujących się na stole.

gwiazdkowa niespodzianka
gwiazdkowa niespodzianka
gwiazdkowa niespodzianka

W czasie wręczania paczek przez Panią Iwonę Sokołowską-Sromek i towarzyszące jej Panie, rodzice i goście mogli smakować "delicje" przy kawie i herbatce. Później stół opanowały dzieci. Wszyscy przy wyjściu, oprócz paczek, otrzymali słodkości, soczki i owoce.

Uroczyste spotkanie swoją obecnością zaszczycili: ks. Proboszcz Eugeniusz Mrożek, Stanisław Kaim - Stowarzyszenie Wspólnota Nowosądecka, Stanisław Słaby, Andrzej Leśniak oraz Rodzice i Opiekunowie Dzieciaków.

Spotkanie poprowadziła Przewodnicząca Zarządu Osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Piknik Rodzinny
 • Obietnica zuchowa

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze