Login

Piknik parafialny

W Zabełczu w Piwnicy na Plebanii działa świetlica, która stała się miejscem, gdzie spotykają się różne grupy, na różnych zajęciach.

Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Wystarczy tylko wyjść z domu i przyjść na świetlicę. Zarząd Osiedla Zabełcze wraz z księdzem Proboszczem na bieżąco dobierają zajęcia i zastanawiają się nad tym, czym ubogacić wolny popołudniowy czas dzieci, młodzieży i starszych.

W 2014 roku w poniedziałki i w wyznaczone soboty spotykała się grupa dzieci na zajęciach manualnych i plastycznych. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka. W czasie zajęć jesiennych dzieci uczyły się malować jesień, wydobywać jej barwy oraz łączyć kolory. Zajęcia manualne skupiały się na wykonywaniu obrazków i ozdób metodą filcowania.

świetlica zajęcia dzieci
świetlica zajęcia dzieci
świetlica zajęcia dzieci

Wtorek przeznaczony był na zajęcia z cyklu MAT-FAN - czyli zajęcia z matematyki ale w innym wydaniu niż w szkole. Zajęcia prowadził Pan Dawid.

W środę zarezerowowana została świetlica dla dorosłych. Zebrała się stała grupka Pań, które spedzały razem czas na robieniu rzeczy, których zapewne same w domu nie robiłyby.

świetlica zajęcia dla dorosłych
świetlica zajęcia dla dorosłych
świetlica zajęcia dla dorosłych

To była ich odskocznia od codziennych obowiązków. Część z rzeczy wykonanych przez tą grupkę świetlicową przekazana została na kiermasz świateczny, z którego dochód przeznaczony został na Radę Rodziców w naszej szkole. Rada Rodzicow zebrane fundusze przeznaczy na rzecz dzieci chodzących do naszej szkoły.

W czwartki spotykała się młodzież. Współpracowali z Arkadio - naszym sądeckim raperem. Mamy nadzieję, że będziemy mogli kiedyś posłuchać ich autorskich utworów.

W piątek na zajęciach manualnych spotykała się młodzież.

Świetlica pracowała przez cały tydzień. W sobotę spotykała się również schola prowadzona przez Pania Małgosię Fornagiel.

Świetlica to również miejsce zbiórek Wesołej Gromady, czyli zabełeckich zuchów.

A co przyniesie 2015 Rok zabełeckiej świetlicy?

W związku z przerwą świąteczno-noworoczną w szkole - również na świetlicy ogłoszona została przerwa.

Pierwsze zajęcia w nowym roku rozpoczynają się w piątek 9 stycznia o godz. 18:00. Zapraszamy młodzież na zajęcia manualne.

W poniedziałek 12 stycznia o godz. 18:00 spotykają się na zajęciach manualnych dzieci. We wtorek 13 stycznia o godz. 18:00 kolejne spotkanie z matematyką.

Na środę 14 stycznia przygotowane zostało kolejne wyzwanie dla dorosłych. Spotykamy się tradycyjnie o godz. 18:00. Czwartki nadal rezerwujemy dla młodzieży.

Sobotnie zajęcia plastyczne odbędą się w styczniu dwa razy - 17 i 24 stycznia.

A zuchy - muszą być gotowe na wszystko :-) Muszą być zawsze przygotowane na zbiórkę. Pamiętajcie o Waszych mundurach - one też muszą być zawsze gotowe do założenia. :-)

Nasza zabełecka świetlica będzie więc tętniła swoim życiem przez kolejny rok. Oczywiście organizowane będę, oprócz przedstawionych wyżej regularnie realizowanych zajęć, również inne spotkania i zabawy, o których informować będziemy na bieżąco. Będzie na pewno zabawa w czasie ferii zimowych, z okazji Dnia Dziecka, będzie też tradycyjne już wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Innych niespodzianek wypartujcie w internecie lub na tablicach ogłoszeń lub wysłuchujcie w czasie ogłoszeń parafialnych :-)

Na zakończenie podsumować pochwalić musimy się Wam jeszcze naszą świetlicową choinką - ubraną w ozdoby przygotowane zarówno na świetlicy, jak i w naszej szkole.

Choinka 2014/2015
Choinka 2014/2015
Choinka 2014/2015

Uczestnicy i organizatorzy zajęć świetlicowych życzą wszystkim czytelnikom zabelcze.pl wszystkiego najlepszego w Nowym 2015 Roku!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Zakończenie ferii
 • XXVI Nocny Bieg Mikołajkowy

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze