Login

Piknik parafialny

Jak co roku Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Nowym Sączu im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej roznosi Betlejemskie Światełko Pokoju do różnych firm i instytucji. 

Oprócz uroczystego przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju dla zabełeckiej Parafii Wesoła Gromada podjęła się rozniesienia Światełka dalej. Już w niedzielne popołudnie 21 grudnia towarzyszyliśmy Sądeckiemu Hospicjum w czasie koncertu charytatywnego w Kinie Sokół. W podziękowaniu dostaliśmy od Prezesa Hospicjum paczuszki ze słodkościami. http://www.hospicjum.nowysacz.pl/node/188

akcja BŚP firmy i instytucje
akcja BŚP firmy i instytucje
akcja BŚP firmy i instytucje

W tym roku Wesoła Gromada otrzymała rozszerzony rozkaz, w którym wskazano, do którym miejsc ma dotrzeć roznoszone przez nas Światełko. Na liście na poniedziałek 22 grudnia znaleźli się m.in.: Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu, Regionalna Telewizja Kablowa, Dziennik Polski i Gazeta Krakowska, Radio RDN Malopolska, Promyczek Dobra, Nasza Telewizja Sądecka, Dobry Tygodnik Sądecki oraz Spółka Nova - wysypisko śmieci. Oprócz Światełka przygotowaliśmy dla wszystkich również symboliczny podarek świąteczny - pierniczek.

akcja BŚP firmy i instytucje
akcja BŚP firmy i instytucje
akcja BŚP firmy i instytucje

Dotarliśmy wszędzie wg rozkazu. Odwiedziliśmy również niektóre z naszych zabełeckich firm.

Po zakończonej 6-cio godzinnej akcji czekał symboliczny posiłek regeneracyjny.

akcja BŚP firmy i instytucje
akcja BŚP firmy i instytucje

Dziękujemy firmie transportowej NAJDUCH za pomoc w przedostaniu się do kolejnych punktów na naszej mapie rozkazu oraz Restauracji ARTER w Galerii Szubryt za znalezienie dla naszej Gromady miejsca przy stole.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Piknik rodzinny
 • zimowa zbiórka w terenie

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze