Login

Piknik parafialny

21 grudnia Wesoła Gromada przekazała uroczyście Betlejemskie Światełko Pokoju na Mszy św. w parafialnym kościele w Zabełczu.

 

Betlejemskie Światełko Pokoju
Betlejemskie Światełko Pokoju
Betlejemskie Światełko Pokoju

Podtrzymywaliśmy to Światełko od 14 grudnia aż do Świąt Bożego Narodzenia. Harcerze i zuchy przynosili to Światło przez ostatnie trzy dni adwentu do Kościoła, aby wszyscy, ktorzy chcieli zabrać je ze sobą do domu, mogli cieszyć się jego obecnością na wigilijnym stole. Po raz ostatni w tym roku Światełko zostało przyniesione na Pasterkę. Postawiono je w szopce - aby wskazywało nam drogę i towarzyszyło wszystkim dniom zbliżającego się 2015 Roku.

BŚP w szopce
BŚP w szopce

Betlejemskie Światełko Pokoju to Światło pochodzące bezpośrednio z Betlejem, z Groty Narodzenia Jezusa. Co roku Światełku towarzyszy hasło, którym harcerze i zuchy dzielą się rozdając innym ten Ogień. Tegoroczne hasło - POKÓJ JEST W NAS!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Firmy

Video

Nasze Zuchy na Festiwalu Młodych!

Galeria

 • Dzień Dziecka - Przygotowania
 • Półmetek ferii

Ostatnie komentarze

 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  hene2137hene 10.06.2017 18:25
  Ale dojebany kawałek

  Czytaj więcej...

   
 • Posłuchajcie NOWY ROK - utwór na Nowy Rok

  Stefan 06.05.2015 09:36
  kocham wasz rap

  Czytaj więcej...

 

O Naszym Osiedlu!

Nazwa Zabełcze (Sabełcze) tłumaczona jest od słów "Miejsce za bełkiem", czyli od wirów na Dunajcu powodujących bełkot wody. Na terenie Zabełcza na wzgórzu nad drogą odkryto w 1953 r. trzy monety rzymskie z okresu cesarstwa: Sestercjus z wizerunkiem Marcjanny, siostry cesarza Trajana (98-117 r.), moneta srebrna Postumusa Uzurpatora - III w.n.e., Tessere z delfinem - III w.n.e. Te odkrycia archeologiczne świadczą o przebiegu szlaku bursztynowego doliną Dunajca....

Więcej...
Początek strony
Osiedle Zabełcze